Būtų galima išvardinti daugybę dalykų, kuriais yra turtinga Turkija. Na, o poilsiui idealiai tinkantys kurortai – tai pat ne išimtis. Pasidomėkite, kur galėtumėte suplanuoti artimiausias savo atostogas.

Kemero kurortas Turkijoje

Kemeras

Kemeras yra įsikūręs 45 km į Pietvakarius nuo Antalijos, o prieš pradedant kalbėti apie šį kurortą, negalima nepaminėti ir kelio, jungiančio šiuos du kurortinius miestelius. Vykdami juo, turėsite progą grožėtis ypač puikia panorama – Toro kalnais bei jūra. Kemeras tikrai yra puiki vieta tiems, kurie negali gyventi be saulės, kadangi ji šiame kurorte šviečia apie 300 dienų per metus. Kurorte, kurį juosia apelsinų sodai, pušynai, paplūdimiai bei jūra, surasite viską, ko reikia šiandieniniam turistui, o svarbiausia – nepamiršti aplankyti dėmesio vertų vietų.

Olbijos parkas. Puiki vieta pasivaikščiojimams: vaizdingos alėjos, dekoratyvūs bei išskirtiniai augalai, akį traukiančios skulptūros bei fontanai.

Olimpo kaimelis. Netoli kurorto įsikūręs Olimpo kaimelis sužavės vynuogynais, grakščiomis pušimis ir lauro medžių lapais, o svarbiausiu dėmesio akcentu taps Antikos laikus menantis amfiteatras.

Beldibio urvas. Visada domėjotės pernykščių žmonių gyvenimu ir svajojote savo akimis pamatyti tūkstančių metų senumo piešinius? Jūsų svajonė tikrai išsipildys, jei apsilankysite netoliese kurorto esančiame Beldibio urve.

Faselis. Mėgstantys antiką, turėtų nepraleisti progos apsilankyti senoviniame Faselio miestelyje, kuriame surasite prieplauką, Adriano vartus, romėnų vartus, Romos bei Bizantijos laikus menančius griuvėsius.

Paplūdimiai. Kurortas garsėja dviem viešais paplūdimiais, kurių vienas yra už jo ribų ir turi egzotišką pavadinimą – vadinamas Mėnulio šviesos paplūdimiu. Šalia jo įsikūrę restoranai, barai, parduotuvės, mažuosius turistus nudžiugins delfinariumas.

Alanijos kurortas Turkijoje

Alanija

Alanija yra viena iš tų pasaulio vietovių, apie kurią sakoma, kad joje galimi tik du metų laikai – pavasaris arba vasara. Taigi, jei negalite gyventi be saulės, jos šviesos ir šilumos, vaizdingų panoramų ir puikių lankytinų objektų, o taip pat – norite turėti galimybę rinktis iš gausaus viešbučių pasirinkimo, Alanija – teisingas sprendimas.

Alanijos pilis. Ant Alanijos kalno pastatyta bei 8 km ilgio gynybine siena apjuosta Alanijos pilis, įvardijama ne tik kaip vienas pagrindinių kurortą reprezentuojančių objektų, bet ir iš tiesų yra jūsų apsilankymo vertas traukos centras. Tai – reginys, kurį pamatyti turi kiekvienas, atvykstantis į Alaniją.

Raudonasis bokštas. Šiandien savo didybe ir paslaptimi žavintis Raudonasis bokštas, iš tiesų turi visai ne žavią atsiradimo istoriją – jis buvo pastatytas siekiant apsaugoti miestą nuo užpuolikų. 33 m aukščio siekiantis statinys, kuriame yra įkurtas ir Etnografijos muziejus, šiandien yra viena lankomiausių vietų.

Alanijos muziejus. Alanijos muziejus – tai dar vienas turistų dėmesio vertas objektas. Po rekonstrukcijos duris atvėręs 2012 metais, šiandien miestelio svečius kviečia aplankyti išskirtinių etnografinių bei archeologinių radinių, iš tų laikų, kai Turkiją valdė Osmanai bei tiurkai.

Syedra miestas. Turintys šiek tiek daugiau laiko, turėtų nepraleisti progos užsukti ir į už 18 km į pietryčius nuo Alanijos esantį Syedros miestelį, kuriame gausu kvapą gniaužiančių vaizdų.

Dim urvas. Stalagmitai bei stalaktitai žavi daugelį. Jei jūs esate vienas iš jų, būtinai apsilankykite Dim urve, esančiame Tauro kalnuose, maždaug 10 km nuo Alanijos.

Kleopatros paplūdimys. Skamba išskirtinai, tiesa? Iš tiesų, išskirtinumu sužavės ne tik pavadinimas, bet ir tai, ką surasite – turkio spalvos vanduo įsimins visam laikui ir galbūt taps priežastimi, kodėl norėsite sugrįžti ir kitą kartą.

Sidės kurortas Turkijoje

Sidė

Kalbant apie šį kurortą svarbu pasakyti, kad jame viešbučių nėra, pastarieji įsikūrę Sidės priemiesčiuose, tačiau pats miestelis yra puikus pasirinkimas visiems tiems, kurie savo atostogas nori praleisti Antikos laikus menančioje erdvėje. Išskirtinė Antikos dvasia pajaučiama dar tik artėjant prie kurorto: iš toli matyti Apolono bei Atėnės šventyklų, Sidės teatro bei miesto sienos likučiai. Beje, šios vietos, pulsuoja išskirtiniu žavesiu bei magija, todėl jų aplankymui turėtumėte rasti laiko. Be jau išvardintų objektų, jūsų dėmesio verti ir kiti.

Valstybinė Agora. Tai – romėnų statytas kompleksas, o rytinėje jo pusėje esantis pastatas, kaip manoma, kadaise atliko bibliotekos funkciją.

Manavgat kriokliai. Ieškote įspūdingos vietos, kuri tobulai tiktų idealiam šeimos ar dragų piknikui? Užsukite prie Manavgat krioklių – garantuojame, tai – puikiai iškyloms tinkanti vieta.

Rytinis paplūdimys. Na, o norintiems ramaus, tingaus ir visada žavaus poilsio prie jūros, vertėtų užsukti ir į rytinį paplūdimį. Čia yra viskas, ko reikia komfortiškam jūsų poilsiui.

Beleko kurortas Turkijoje

Belekas

Šis kurortinis miestelis nepriklauso jokiam regionui, kadangi iškilo tuščioje vietoje. Tačiau tai – tik į naudą, kadangi atsivėrė neribotos galimybės statiniams bei kurorto infrastruktūrai. Na, o rezultatas iš tiesų puikus – beveik visi čia esantys viešbučiai yra 5 žvaigždučių. Taigi, jei svajojate apie pačias prašmatniausias ir komfortiškiausias atostogas, atrodo, jau suradote puikiai tam tinkančią vietą. Priešingai nei kituose kurortiniuose miesteliuose, žmonių srautas Beleke didelis ir žiemos metu: į jį pailsėti, atgauti jėgų ir pasiruošti naujam sezonui atvyksta daugybė sportininkų iš kitų pasaulio šalių. Na, o objektų, kuriuos reikėtų aplankyti svečiuojantis Beleke, netrūksta.

Aspendos teatras. Išskirtinis tuo, jog tai yra geriausiai išsilaikęs senovinis teatras. Taigi, jei mėgstate būtent tokius reginius, tiesiog negalite neaplankyti šios vietos. Be to, stebina, savo dydžiu – talpina net 20 000 žmonių. Vasaros metu čia vyksta įvairūs renginiai, todėl, jei pasidomėsite tuo iš anksto, galbūt turėsite progą tapti vienu iš renginio svečių.

Golfo aikštynai. Jei esate vienas iš tų žmonių, kuris savo atostogų neįsivaizduojate be golfo, tokiu atveju atvykote ten, kur reikia – Beleke esantys golfo aikštynai yra vieni geriausiai vertinamų. Aukščiausio lygio golfo kompleksai sutraukia šimtus šio sporto aistruolių. Kitais žodžiais tariant, Belekas yra viena iš tų vietų pasaulyje, kuri turėtų būti įtraukta į kiekvieno golfo gerbėjų kelionių planus. Ir ne tik – tai, ką gali pasiūlyti Belekas, puikiai tiks ir tiems, kurie savęs negali pavadinti prisiekusiais golfo mylėtojais.

Köprülü kanjonas. Net 500 hektarų užimančiame plote – šimtai pistacijų, kiparisų bei eukaliptų; daugybė įvairių gyvūnų bei paukščių, todėl galite būti garantuoti – čia praleisite išskirtines savo gyvenimo valandas.

Kursunlu krioklys. Šis objektas neretai įvardijimas kai vizitinė kurorto kortelė. O ar galėtų būti kitaip – vaizdas atima žadą, o pasivaikščiojimams įrengtoje teritorijoje gausu egzotinių gyvūnų bei augalų.

Marmario kurortas Turkijoje

Marmaris

Kurorte – viešbučių įvairovė: nuo pačių paprasčiausių iki pačių prabangiausių. Tai – dar vienas iš tų kurortų, kuris gali pasiūlyti viską, ko gali pageidauti turistas: nuo ramios popietės, praleistos vandens pramogų komplekse iki audringo naktinio gyvenimo.

Marmario pilis. Šioje pilyje įkurtas muziejus, turintis 7 sales, todėl galite būti tikri – praleisite ne vieną valandą stebėdami išskirtinius eksponatus.

Šokantys fontanai. Tai – nuostabus reginys, kuris ne tik pamalonins jūsų akis, bet ir įsimins visam likusiam gyvenimui.

Marmario barų gatvė. Tiems, kurie galvoja, kad naktinio gyvenimo malonumai yra būtinas atostogų atributas, verta užsukti į Marmario barų gatvelę, kurioje esančios pasilinksminimo vietos tikrai įtrauks į naktinio gyvenimo sūkurį.

Kekovos sala. Jei tik turėsite galimybė, nuvykite į šią salą. Tai – vieta, kurioje įspūdingo atrodanti gamta susilieja su didinga architektūra: gamtos ir žmogaus rankų sukurta grožio sintezė, kuri įsimins visam likusiam gyvenimui.

Bodrumo kurortas Turkijoje

Bodrumas

Dievinate matyti tyros it krištolas jūros bei baltų namelių panoramas? Tokiu atveju belieka tik prisiminti, kad Bodrumas yra viena iš tų vietų pasaulyje, kur dar kartą galite pamaloninti savo akis šiais vaizdais… Ir visa tai todėl, kad vietovėje, kurioje dabar ir yra įsikūręs Bodrumas, anksčiau buvo senovės Antikos laikų miestas. Siauros gatvelės, kuriose matyti mėlynos langinės ir ryškiaspalviai svyrantys gėlių žiedai, tik dar labiau sustiprina šią nuotaiką. Tačiau ir tai dar ne visi epitetai, kurie skirti šiam nuostabiam pasaulio kampeliui: Bodrumas neretai vadinamas Turkijos Rivjera ir nereikia pamiršti, jog čia susilieja dvi jūros: Egėjo bei Viduržiemio. Vietos, kurias verta aplankyti svečiuojantis Bodrume, yra:

Bodrumo amfiteatras. Įspūdingas, senovinis, tačiau puikiai išsilaikęs, todėl čia dažnai vyksta koncertai, rečitaliai bei kiti renginiai, o apsilankymas juose gali labai praturinti jūsų atostogas.

Turgus. Lankydamiesi svečioje šalyje mėgstate vertinti vietinę produkciją? Turėsite puikią galimybę tai padaryti miesto turguje.

Šv. Petro pilis, dar vadinama Bodrumo pilimi. Pasigrožėsite ne tik įspūdinga pilimi, bet ir turėsite unikalią progą aplankyti povandeninį muziejų.

Myndos vartai. Dar vienas objektas, po kapitalinio remonto tapęs ypač svarbiu turistų traukos centru, yra Myndos vartai. Įspūdingi ne tik savo istoriškumu bei architektūra, bet ir tuo, jog kadaise, pro šiuos vartus į Bodrumą bandė patekti net pats garsusis Aleksandras Makedonietis.

Koso sala. Daugeliui įspūdingo grožio Koso sala, priklausanti Graikijai, yra puikiai pažįstama, tačiau tik nedaugelis žino, kad ją nuo Bodrumo skiria vos 4 km. Taigi, jei tik panorėtumėte ją aplankyti… kelionė truks ypač neilgai.

Kušadasis

Miestelio pavadinimas susideda iš dviejų žodžių (kus – paukštis), (ada – sala). Tokį pavadinimą miestelis gavo dėl paprastos priežasties – jei žiūrėtume iš viršaus, pamatytume, kad pusiasalis savo forma primena ne ką kitą, o paukščio galvą. Tačiau pamatyti verta ir daugiau.

Šv. Jono bazilikos liekanos. Šią baziliką statė garsusis imperatorius Justinianas, o turistai vis dar turi galimybę pastato liekanas.

Dileko nacionalinis parkas. Vieta, skirta pasivaikščiojimams nuostabaus grožio erdvėje.

Mergelės Marijos namas. Tikima, kad jis buvo pradėtas statyti tuomet, kai Jėzus apaštalu Jonui liepė rūpintis jo motina. Iki šiol tai yra viena labiausiai lankomų turistinių vietų.

Paplūdimiai. Kušadasis išsiskiria paplūdimių gausa – Damų, Tusan, Ilgasis, Sevgi Plaj, Kustur… O kurį pasirinksite jūs?

Pabaigai…

Aptarėme, kokias gražiausias ir įsimintiniausias vietas galite aplankyti populiariausiuose Turkijos kurortuose, tačiau egzistuoja ir dar kelios svarbios detalės, kurias būtina pasakyti kalbant apie šiuos kurortinius miestelius. Karščiausi mėnesiai – liepa ir rugpjūtis, todėl jei 30 – 35 laipsnių karštis jums kelia diskomfortą, atvykti čia reikėtų gegužės, rugsėjo mėnesiais. Kiekvienas jų gali pasiūlyti turistams būtiną infrastruktūrą: apgyvendinimo paslaugas teikiančias įmones (nuo prabangių Turkijos viešbučių iki kuklių, tačiau jaukių bei tvarkingų svečių namų), kavines, restoranus, barus, naktinius klubus bei kitas pasilinksminimo vietas. Taip pat rasite daug vietinių parduotuvių bei mažų turgelių, kuriuose galėsite įsigyti bei paragauti Turkijoje užaugintų bei paruoštų maisto produktų, gėrimų. Jaukios suvenyrų parduotuvėlės taip pat laukia savo klientų – galbūt nuspręsite pamaloninti save, o gal – nupirkti lauktuvių artimiesiems. Kiekvienas šių miestelių idealiai tinka tiek norintiems ramaus poilsio, tiek pageidaujantiems intensyviai leisti laisvą laiką. Tik nuo jūsų pačių priklauso, kokias atostogas pasirinksite. Bet kuriuo atveju, jos bus smagios, kupinos įspūdžių ir įsimintinos, nes Turkijoje – kitaip nebūna.