Nors Egipto pristatinėti jau ir nebereikia – jis jau seniai tapo vienu populiariausių pasirinkimų atostogoms, dar kartą norisi pasakyti šiai krypčiai pagiriamąjį žodį. Pačių gražiausių epitetų Egiptas nusipelnė dėl daugybės priežasčių, o viena iš jų yra ta, kad būtent čia jūsų laukia nuostabi kurortų įvairovė. Tad pats metas susipažinti su jais iš arčiau, o taip pat sužinoti, kokiais papildomais pasirinkimais galėtumėte praturtinti savo kelionę į Egiptą.

Egipto piramidės

Nusprendusieji atostogauti Egipte, labai dažnai pasirenka Hurgados regioną, kuriame – turisto akiai patrauklūs ir jo širdžiai mieli kurortai, tokie kaip, Hurgada, Sal Hašišas, El Guna, Makadi Bay, Soma Bay, Safaga, Marsa Alamas. Sužinokite apie juos daugiau.

Hurgada

Pasaulyje žinoma daug pavyzdžių, kuomet kažkada mažyčiais ir ramiais žvejų kaimeliais buvusios vietovės virto garsiais, turistų dėmesį traukiančiais kurortais. Hurgada – taip pat ne išimtis: iš žvejų kaimelio virto į tikrų tikriausią smagių vakarėlių, žavinčių turistus, sostinę. O ir veikti čia tikrai yra ką:

Bulvaras, įrengtas Raudonosios jūros pakrantėje – puiki vieta romantiškiems ir ilgiems pasivaikščiojimams, leidžianti grožėtis nuostabiais vaizdais.

Senamiestis – dvelkia autentika, ramybe, tyla, išvysite įvairių turgelių ir mečečių.

Puikiai tinka burlenčių bei kitų vandens sporto šakų gerbėjams.

Sal Hašišas

Jei savo atostogoms norite jauno ir visada žalio kurorto, tai Sal Hašišas tiks idealiai. Dar vienas šio kurorto išskirtinumas – ramybė, todėl puikiai tinka šeimoms su mažais vaikais, senjorams ar tiesiog tiems, kurie svajoja apie ramų poilsį, tuo tarpu norintiems naktinių linksmybių ir šėlionių, teks traukti iki Hurgados. Vietos, kurias turėtumėte aplankyti būdami būdami Sal Hašiše, yra:

Nuskendęs miestas – ypatingas tuo, jog po vandeniu yra palaidoti faraonų miesto griuvėsiai, skaičiuojantys jau ne vieną milijoną metų. Puikiai tiks norintiems mistikos ir neįmenamos paslapties.

Dainuojantys fontanai, esantys centrinėje aikštėje, nudžiugins visus turistus.

Visame miestelyje gausu Senovės faraonus menančių skulptūrų, kurių nepamatysite niekur kitur.

Pėsčiųjų bulvaras jūros pakrantėje – norintiems jaukių pasivaikščiojimų ir gražių vaizdų.

Norintiems smagių akimirkų – galimybė paplaukioti vandens patranka.

El Gunos kurortas

El Guna

Jei savo atostogas norite praleisti vietoje, kurioje elegancija pinasi su modernumu, o skoninga prabanga su maksimaliu komfortu, tai El Gunos kurortas yra ypač taiklus pasirinkimas. išskirtinis tuo, jog yra sudarytas iš 20 salelių, sujungtų tiltais, todėl vadinamas Egipto Venecija. Nerasite čia ir daug aukštų turinčių viešbučių, nes visi turistai apgyvendinami romantika ir estetika dvelkiančiuose vasarnamiuose. Puikus pasirinkimas, kai norisi pabėgti nuo visų ir visą laiką skirti tik sau ar sau brangiems žmonėms. Vis dėlto, nereikia galvoti, kad čia nėra, ką veikti, priešingai, surasite daug pramogų, užtikrinančių turiningą laiko praleidimą. Tai – nardymo klubai, jėgos aitvarų mokyklos, gausybė kitų vandens pramogų.

Makadi Bay

Šis kurortas – dar vienas puikus pasirinkimas, norintiems ramaus poilsio. Beje, iš kitų išsiskiria tuo, jog jame surasite tik 4 arba 5 žvaigždutėmis vertinamus viešbučius. Tikras rojus komforto mylėtojams. Miestelio centre – visa jūsų atostogoms reikalinga infrastruktūra, o aplink – ramybe ir didybe dvelkiantys kalnai bei jūra. Svečiuodamiesi Makadi Bay, būtinai aplankykite ir šiuos turistų traukos objektus:

Šv. Antano vienuolynas – tai yra seniausias ir didžiausias vienuolynas šioje šalyje. Minimas dar 4 amžiuje, turi didelį pastatų kompleksą, kurį sudaro bažnyčios, koplyčios, kepykla ir sodas.

Šv. Pauliaus vienuolynas – minimas dar 5 amžiuje, jo statyba užtruko8 –erius metus. Pastatytas virš olos, kurioje, pasak legendos, gyveno Šv. Paulius.

Soma Bay

47 km nuo Hurgados – būtent tiek teks keliauti, kad pasiektumėte dar vieną Egipto vietą, kuri taip pat jums gali dovanoti puikias atostogas – Soma Bay kurortą. Įdomu tai, kad prieš kurį laiką šioje vietoje buvo tik dykuma, tad kurortas yra jaunas, sparčiai augantis ir labai perspektyvus. Pradėtas kurti nuo 1990 metų, šiandien gali pasiūlyti viską, ko reikia, kad turistai jaustųsi puikiai: patogius bei gražius viešbučius, skanų maistą tiekiančias maitinimo įstaigas, įvairias pasilinksmino vietas, bei, žinoma, puikias gamtos dovanas – švarius paplūdimius ir gaivą jūros vėsą. Išsiskiria ir tuo, jog aplink nėra kitiems kurortams būdingų gyvenviečių, čia – vien tik dykumos, todėl, jei svajojate apie pabėgimą nuo visų, atrodo, ši vieta tam daugiau nei tinkama. Puikiai tinka norintiems pasyvaus poilsio, tačiau, jei nenorite nuobodžiauti, to taip pat nereikės daryti – galite rinktis vieną iš daugybės vandens pramogų arba užsukti į 2001 metais atidarytą golfo klubą, kuris yra tarptautinės klasės.

Safaga

Jei atostogas norite praleisti nedideliame kurorte, tai turėtumėte rinktis nuo Hurgados 55 km nutolusį Safagos miestelį. Jame nerasite gingantiškų viešbučių, didžiulių prekybos centrų ar milžiniškų pramogų kompleksų – viskas šiame miestelyje jauku, nedidelių apimčių, gausu šeimyninių verslų – šeimos narių valdomų viešbučių bei restoranų, tad vieta idealiai tinka tiems, kurie svajoja apie ramybę, jaukumą bei pasyvų poilsį. Beje, iš daugelio kitų šis kurortas išsiskiria ir didžiausiu savo turtu – juoduoju smėliu, kuris yra ypač palankiai vertinamas dėl savo puikių savybių. Tikima, kad šis smėlis teigiamai veikia žmogaus sveikatą ir gali padėti išspręsti nervų sistemos, sąnarių problemas. Taip pat turėsite galimybę pasigrožėti visada žavingais koralų rifais ar išbandyti banglenčių sportą.

Marsa Alamas

Tai – palyginti naujas kurortas, tačiau labai sparčiai vystosi ir auga (jau vien dabar jo ilgis siekia 150 km). Ypatingas dar ir tuo, kad beveik visi jame esantys viešbučiai yra išsidėstę ant jūros kranto. Taigi, jei viena iš jūsų svajonių yra ryte nubudus pamatyti jūrą, atrodo, kad jai tikrai lenta išsipildyti Marsa Alame. Be to, ji čia yra ypač skaidri.

Hurgados regione esantys kurortai – puikus sprendimas norintiems turiningų, kokybiškų ir malonių atostogų, tačiau taip pat reikėtų nepamiršti, kad Egiptas yra kur kas įvairesnis, tad verta atkreipti dėmesį ir kitus į pasiūlymus, galinčius praturtinti jūsų viešnagę.

Šarm El Šeicho kurortas

Šarm El Šeichas

Įvardijamas kaip vienas brangiausių Raudonosios jūros kurortų. Nepaisant aukštesnių kainų, čia rasite tikrai viską, ko reikia tobuloms, neužmirštamoms jūsų gyvenimo atostogoms: ištaigingi viešbučiai, prabangūs pramogų kompleksai, prabangai alsuojantys restoranai. Idealų vaizdą papildys ir ypač skaidri jūra bei labai turtingas povandeninis pasaulis, pramogos pagal kiekvieno pomėgius ir skonį. Viską, ko tik galite panorėti, surasite Šarm El Šeiche.

Rekomenduojamos ekskursijos

Liuksoras

Ne paslaptis, kad Senovės Egiptas garsėjo dievais, jų daugybe ir galybe. Jei norite bent trumpam prisiliesti prie šios senovės didybės, būtinai nuvykite į Liuksorą – šioje vietoje rasite šventyklą, skirtą dievams Amonui, Mutai bei Chonsai. Įspūdingi vaizdai įsimins visam gyvenimui.

Išvyka prie piramidžių

Lankytis Egipte ir nenuvykti prie piramidžių??? Ne, taip tiesiog negali atsitikti, tad, jei jau nusprendėte lankytis Egipte, suplanuokite išvyką prie netoliese Kairo esančių piramidžių. Beje, jei svečiuositės Šarm El Šeiche, tai kelionė nebus ilga. Aplankysite Kairo muziejų, kuriame eksponuojami faraonų laikų daiktai bei garsiojo Tutanchamono kapo lobiai. Važiuojant per Kairą, galima pamatyti ir ilgiausios upės – Nilo pakrantes. Na, o piramidės sužavės didybe, paslaptimi bei unikalumu. Išvysite garsųjį Sfinksą, Gizos piramidę ir kitus dėmesio vertus objektus.

Išvyka į Petros miestą (Jordanija)

Jei svečiuositės Šarm El Šeiche, iš čia greitai ir lengvai galite nuvykti ir į Petros miestą, esantį Jordanijoje. Išskirtinis tuo, jog į jį patekti galima tik per tarpeklį. Kaip liudija legenda, šį miestą, esantį tarp kalnų ir kanjonų, įkūrė klajoklių arabų tautos. Dar 1985 metais miestas paskelbtas UNESCO pasaulio paveldo paminklu. Miestas sužavės romėnišku amfiteatru, paskutinio Petros beduino namais.

Įspūdinga prabanga ar jaukus šeimyniškumas; unikalūs lankomi objektai ar visame pasaulyje populiarios pramogos; gardus maistas ar malonus aptarnavimas; graži gamta ar it krištolas skaidri jūra. Ar yra vietų pasaulyje, kur visa tai galima surasti? Taip – tai Egiptas: įvairiapusiškas, įvairiaspalvis ir kviečiantis atvykti.