Kreta vis dažniau ir dažniau yra įvardijama kaip viena tobuliausių vietų atostogoms. O ar galėtų būti kitaip? Ši, 4 jūrų skalaujama žavinga sala gali pasiūlyti viską, nepriklausomai nuo to, koks yra jūsų amžius, pomėgiai ir t.t. O kur dar nuostabūs šios salos tradiciniai patiekalai, puikaus skonio vynas ir milijono verti vaizdai? Visa tai sudaro tobulą rinkinį tobuliausios jūsų atostogoms. Kalbant detaliau, reikia paminėti, jog čia yra daug dėmesio vertų vietovių ir tie, kurie planuoja atvykti į Kretą, būtinai turi jas aplankyti.

Heraklionas Kretos sala

Heraklionas

Šio miesto svarbą Kretos salos gyventojai puikiai supranta, nes tai – sostinė bei vienas svarbiausių uostamiesčių. Vis dėlto, tai dar tikrai nereiškia, kad turistai šią vietovę turėtų aplenkti. Priešingai, verta pabūti Heraklione bent kelias dienas, nes čia yra viskas, ko reikia įdomiam bei kokybiškam poilsiui, pilnaverčiam salos pažinimui. Viešbučiai, barai, restoranai, pramogų bei pasilinksminimo vietos užtikrina turistams reikalingą infrastruktūrą, o lankytinos vietos tampa dėmesio vertais traukos centrais. Jei svečiuositės Heraklione, būtinai aplankykite:

Herakliono tvirtovę. Tai – senovinė gynybinė pilis, kuri čia stovi jau nuo 13 amžiaus. Nuo šios vietos ne tik atsiveria puiki panorama, bet ir organizuojami įvairūs renginiai, koncertai.

Šventoji Mino katedra. Tai – viena didžiausių bažnyčių visoje Graikijoje, joje vienu metu gali tilpti net 8000 žmonių, skirta šio miesto globėjui – Minui.

Knoso rūmai – tereikia pasukti vos 5 km nuo sostinės, kad atsidurtumėte šioje ypač garsioje lankytinoje vietoje, kuri yra dar vadinama Mino civilizacijos sostine. Sakoma, kad kadaise šie rūmai buvo įspūdingo grožio, o juos puošė 1400 freskų, na, o, jei tikėtume legenda, tai reikėtų manyti, jog čia gyveno garsi mitologinė būtybė – Minotauras.

Chanijos kurortas Kretoje

Chanija

Antrasis pagal dydį miestas Kretoje yra suskirstytas į dvi dalis – naujamiestį bei senamiestį. Pastarasis sužavės autentiškumu, originalumu ir paslaptingu žavesiu, tuo tarpu naujoje miesto dalyje – ypač gausu turistams skirtų pasilinksminimo bei pramogų vietų. Nepaisant aukštos temperatūros bei intensyvių saulės spindulių, čia akį veriančios žalumos netrūksta ištisus metus. Na, ir, žinoma, kalbant apie šį miestą, taip pat svarbu išskirti tam tikrus lankytinus objektus.

Turgus. Jei vienas mėgstamiausių užsiėmimų jums yra apsipirkinėti svetimose šalyje, tai lankydamiesi šioje saloje būtinai užsukite į Chanijoje esantį turgų. Čia rasite malonių pirkinių ir sau, ir namie likusiems šeimos nariams.

Aghios Frankiskos. Ar galima išvysti Italiją Kretoje? Taip, tai suprasite išvydę šią venecijiečių bažnyčią. Beje, joje šiuo metu veikia archeologijos muziejus.

Laivybos muziejus, pastatytas dar 1629 metais. O uoste jus didingai pasitiks 16 amžiaus švyturys.

Hersonissos miestelis Kretos saloje

Hersonissos

Kadaise šis miestelis buvo tik žvejų kaimelis, tačiau šiandien situacija pasikeitė iš esmės – Hersonissos yra įvardijamas kaip populiari atostogų vieta. Čia rasite ne tik viešbučių, kavinių, tavernų, barų ar naktinių klubų, bet ir golfo aikštynus, vandens parkus, daug puikių erdvių pasivaikščiojimui, kartingą. Be to, čia netrūksta ir vietų, kuriose linksmintas galima ištisą parą ar dienos metu sudalyvauti smagioje diskotekoje. Taigi, ne veltui būtent šis miestas yra vadinamas vienu kosmopolitiškiausių visoje saloje. Beje, vos už kelių kilometrų nuo šio miesto, galima rasti žavingus nedidelius kaimelius, alsuojančius tikrų tikriausia graikiška dvasia. Taigi, jei dievinate ramybę ir norite dar geriau pajusti graikišką gyvenimo ritmą, bent trumpa užsukite į juos.

Acquaplus vandens parkas – jei atostogaujate su vaikais arba tiesiog esate vienas iš tų žmonių, kuris labai mėgsta vandens pramogas, tai būtinai užsukite ir į šį vandens parką.

Stalida kurortas Kretoje

Stalida

Nuo sostinės Herakliono nutolę vos 28 km, galite surasti nuostabią, jaukią, atokią ir idealiai ramioms šeimos atostogoms tinkančią vietovę – Stalida miestelį. Tiesa, kelias į čia veda per kalnus, todėl vykdami turėsite puikią galimybę grožėtis unikaliais gamtos vaizdais. Beje, neturintys nuosavo transporto, turėtų prisiminti, kad šį miestelį iš sostinės galima patogiai pasiekti autobusais. Čia gausu ilgų smėlėtų paplūdimių, jaukių tavernų, šeimos restoranėlių bei parduotuvių, kuriose – vietinės gėrybės bei rankų darbo gaminiai.

Malija kurortas Kretos saloje, Graikijoje

Malija

Na, o nuo sostinės nutolus 34 km (arba dar 6 km nuo Stalidos), galima atrasti dar vieną Kretos perlą. Tai – Malija kurortinis miestas, kurį dėl daugybės pasilinksminimo vietų mėgsta ir jaunimas, bei dėl jaukių tavernų renkasi ir vyresnio amžiaus poilsiautojai. Savaime suprantama čia netrūksta ir viešbučių (nuo kuklių 1 ar 2 žvaigždučių) iki prabangių 5 žvaigždučių viešbučių, parduotuvių bei pramogų centrų. Mėgstantys vandens bei saulės malonumus, laiką gali leisti viename iš daugybės paplūdimių. Beje, būtent šis regionas yra vienas derlingiausių visoje saloje, tad nenustebkite pamatę daug sodų, daržų bei giraičių, kuriose auga patys įvairiausi augalai, daržovės bei vaisiai. Nors
išskirtiniais lankomais objektais ši vietovė pasigirti negali, būtina paminėti vos už 3 km nuo Malijos esantį archeologijos centrą, kuriame galima išvysti saugomus garsiųjų Mino rūmų griuvėsius. Jei norite bent trumpam prisiliesti prie didingos istorijos, tai ši vieta tam tinka idealiai.

Agios Nikolaos miestelis Kretoje

Agios Nikolaos

Kerintys vaizdai, puikiai įrengtos bei sutvarkytos viešos erdvės, patogi ir moderni šių dienų turistui reikalinga infrastruktūra leidžia daryti išvadą, jog Agios Nikolaos yra puikiai atostogoms tinkanti vieta. Be to, ši vieta iš daugelio kitų kurortinių vietovių išsiskiria tuo, jog būtent čia senovė jungiasi su dabartimi, autentika su modernizmu, subtili elegancija su drąsiomis šių dienų nuotaikomis. Galbūt todėl būtent šis miestelis yra vienas labiausiai lankomų visoje Kretoje ir netgi yra vadinamas graikiškuoju Sent Tropezu. Ir nors jis negali pasigirti dideliu skaičiumi turistinių objektų, aplankiusieji tvirtina, kad atmosfera yra tokia magiška, jog pasilikti Agios Nikolaos verta bent kelioms dienoms. Būtent čia geriausiai suprasite, kokia nerūpestinga, lengva ir maloni gali būti Kretos kasdienybė. Panagija kera – bizantietiška bažnyčia, kurią verta aplankyti kiekvienam, užsukusiam į šį kurortą. Jei norite suprasti, kaip gyveno senovės kretiečiai, užsukite į čia įsikūrusį Folkloro muziejų. Jei mėgstate nardyti, užsukite į Amoso paplūdimį, tuo tarpu norintiems tingaus poilsio, puikiai tiks Kiroplaty paplūdimys. Be to, nepraleiskite puikios progos aplankyti ir netoliese esančio ežero, išskirtiniu pavadinimu Vulismeni, kuriame, jei tikėtume legenda, mėgo maudytis net pati deivė Atėnė.

Elundos miestelis Kretos saloje

Elunda

Tai – dar viena Kretos vietovė, apie kurią galima pasakyti: kadaise čia buvo tik ramus žvejų kaimelis, o dabar – vaizdingas turistų traukos centras. Čia taip pat gausu įvairiam skoniui pritaikytų viešbučių, barų, kavinių, restoranų, barų, jaukių parduotuvėlių, kurių šeimininkai mielai sutinka kiekvieną ir siūlo įsigyti to, ką Kretoje galima rasti geriausio: alyvuogių gaminių, rankų darbo vazų, įvairių pakabukų bei amuletų, vyno, magnetų su puikiais šios salos vaizdais, tradicinių gardumynų. Na, o kalbant apie lankytinas vietas, reikėtų akcentuoti, kad būtent iš čia laivu galima patekti į Spinalongą, dar vadinamą ašarų sala.

Tačiau ir tai dar ne viskas, ką verta pamatyti. Santorini sala – labai populiari bei viliojanti turistus nuostabiais savo peizažais, na, o, besilankantys Kretoje turėtų prisiminti, kad iš jos į šią salą galima nuplaukti ypač greitai bei patogiai. Taigi, jei dievinate Graikijos salas ir nenorite apsiriboti tik viena iš jų, lankydamiesi Kretoje, būtinai suplanuokite kelionę ir į Santorini. Dėmesio vertas ir Samarijos tarpeklis, kuris jus sutiks Baltuosiuose kalnuose, vakarinėje Kretos dalyje. Dažniausiai ši vieta yra apibūdinama kaip viena įspūdingiausių bei gražiausių pasaulio vietovių, na, o didingumo suteikia ir faktas, jog tai yra ilgiausias Europos tarpeklis (ilgis siekia net 18 km). Taip pat yra įrengtos dvi turistinės trasos (13 ir 3 km ilgio), kuriomis gali leistis tie, kurie nori dar geriau pažinti šią nuostabią vietovę. Kalnų papėdėje yra įsikūręs ir ne ką mažiau didingesnis bei žavingesnis Kournaso ežeras, kuris ypatingas savo spalva. Ji yra safyro mėlynumo, o pakrantė – turkio spalvos. Tad galite tik įsivaizduoti, kaip įspūdingai atrodo šis derinys. Būtinai turite pamatyti šį reginį, o kai pamatysite – suprasite, kad tai yra vienas nuostabiausių matytų vaizdų gyvenime.

Jei ieškote vietos, kurioje rastumėte viską, ko tik galima norėti atostogų metu – ramybę ir pasyvų poilsį; nesibaigiančias pramogas bei įspūdžius; žavingus architektūros statinius ir nepakartojamą gamtą; gardų maistą ir draugiškas vietinių šypseną, tai nuo šiol į jūsų atostogų planus turėtų būti įtrauktas ir dar vienas vardas – karališkoji Kreta.